28 ارديبهشت
هفت امکان منحصر به فرد شیرپوینت فارسی راهکار خلاق

فناوری شیرپوینت و پراجکت سرور فناوری‌های بسیار گسترده ای هستند و پشتیبانی از زبان فارسی و تاریخ هجری شمسی در این فناوری ها بسیار کار پیچیده و طاقت فرسایی است. بسیاری از مشتریان از ما سوال می کنند چرا اینقدر قیمت‌های ارایه شده برای شیرپوینت فارسی توسط شرکت های مختلف متفاوت است ؟!

پاسخ این سوال را کارشناسانی که به صورت حرفه ای از شیرپوینت استفاده می کنند دقیقا می دانند ولی توضیح آن برای شرکت ها و کارشناسانی که به تازه‌گی به شیرپوینت نیاز پیدا کرده اند بسیار دشوار است.

به عنوان یک نکته در پاسخ این سوال مهم می توانیم به این نکته اشاره کنیم که تا زمان نگارش این مطلب ۳۶ قسمت یا فناوری مختلف در شیرپوینت وجود دارد که نیاز به فارسی سازی و پشتیبانی از تاریخ هجری شمسی دارد. استفاده کننده‌گان در نگاه اول ممکن است فقط ۳ تا ۵ مورد را توجه کنند که همان تقویم های شیرپوینت و تاریخ‌های درج شده در قسمت های مختلف و نهایتا تاریخ های شمسی در InfoPath یا Excel Service می باشد.

ولی شیرپوینت بسیار گسترده‌ است و قسمت‌های بسیار زیادی هستند که نیاز به بومی سازی دارند و کاربران پس از مدتی استفاده اولیه به این موارد نیاز خواهند داشت.

بدیهی است یک شرکت که مثلا ۵ یا ۱۰ مورد از این ۳۶ قسمت را بومی سازی می کند قیمت متفاوتی نسبت به شرکت دیگری که ۳۰ قسمت یا بیشتر را بومی سازی نموده است ارایه خواهد داد.

ما در شرکت راهکار خلاق ادعا می کنیم بیشترین پشتیبانی از زبان فارسی و تاریخ شمسی را با دقت بسیار زیاد برای فناوری شیرپوینت و پراجکت سرور انجام داده ایم. همه این ۳۶ مورد در ادامه این سند خواهد آمد ولی در این قسمت ما ۷ امکان منحصر به فرد که هیچ فارسی ساز دیگری این قسمت ها را پشتیبانی نمی کند برای شما مشتری عزیز ارایه می دهیم.

اینها امکاناتی هستند که در زمان نگارش این سند هیچ شرکت نرم افزاری دیگری فارسی سازی نکرده است.

تاریخ شمسی و زبان فارسی در PowerView

یکی از بهترین امکانات گزارش سازی در شیرپوینت امکان Power view می باشد.

این فناوری به شما امکان می دهد گزارشات بسیار پیشرفته، پویا و با گرافیک مناسب را به سهولت ایجاد کنید.

فقط شیرپوینت فارسی راهکار خلاق زبان فارسی و تاریخ هجری شمسی را در گزارشات PowerView پشتیبانی می کند .

همه گزارشات PowerView به صورت راست به چپ و با فونت های زیبای فارسی و با ترجمه بسیار مناسب زبان فارسی و تاریخ هجری شمسی انجام شده است. همه فونت های فارسی از سمت سرور خوانده می شوند و حتی اگر کامپیوتر client فونت های مناسب فارسی نداشته باشد همه گزارشات به همین زیبایی در سمت کلاینت نمایش داده می شوند.

 

این ابزار امکانات بسیار گسترده و متنوعی برای نمایش گزارشات BI دارد و مدیران مجموعه شما عاشق گزارشات هوش تجاری هستند که شما با PowerView در محیط شیرپوینت به ایشان نمایش می دهید.

شیرپوینت فارسی راهکار خلاق تنها فارسی ساز شیرپوینت است که امکان فیلتر کردن اطلاعات در گزارشات Power View را بر اساس تاریخ هجری شمسی فراهم می کند.

 

ستون های محاسباتی با تاریخ شمسی

شما در لیست خودتون از ستون تاریخ استفاده نموده اید و اکنون می خواهید ماه یا سال این ستون تاریخ را با استفاده از ستون های محاسباتی استخراج کنید.

فقط شیرپوینت فارسی راهکار خلاق به شما امکان انجام محاسبات روی فیلد های تاریخ را بر اساس تاریخ هجری شمسی ارایه می دهد. فقط فارسی ساز شیرپوینت شرکت راهکار خلاق می تواند ماه یا سال را از روی یک فیلد تاریخ به صورت هجری شمسی استخراج کند.

در تصویر بالا فیلد های محاسباتی مختلف از روی یک فیلد تاریخ با استفاده از توابع محاسباتی استخراج شده است.

شما می توانید سال، ماه و یا روز را از یک فیلد تاریخ استخراج کنید. می توانید محاسباتی روی فیلد تاریخ انجام دهید و مثلا تاریخ مورد نظر را ۷ روز کم یا زیاد کنید. می توانید فاصله زمانی بین دو تاریخ را محاسبه کنید و می توانید تعداد روزهای بین دو تاریخ را محاسبه کنید.

فارسی ساز های دیگر دریافت ماه و سال و غیره را به صورت میلادی بر می گردانند.

تاریخ شمسی و زبان فارسی در آفیس آنلاین

آفیس آنلاین ۲۰۱۶ یک فناوری بسیار پیشرفته شرکت مایکروسافت برای نمایش و ویرایش مستندات آفیس در مرورگر وب می باشد. در حال حاضر فقط فارسی ساز شرکت راهکار خلاق زبان فارسی و تاریخ هجری شمسی را در آفیس آنلاین ۲۰۱۶ پشتیبانی می کند.

تاریخ هجری شمسی در همه نرم افزارهای آفیس آنلاین پشتیبانی می شوند.

فونت‌های فارسی در هنگام نمایش و ویرایش مستندات آفیس پشتیبانی می شوند.

غلط‌یاب فارسی و تصحیح خودکار غلط‌های رایج در زبان فارسی روی مستندات آفیس آنلاین اعمال می شوند.

تاریخ شمسی در فیلتر زمان PivotTable

یکی از امکانات بسیار جذاب شیرپوینت و فناوری Excel Service نمایش نمودار ها و چارت های بسیار کاربردی در وب می باشد که توسط Pivot table درست شده اند.

ما در شیرپوینت فارسی راهکار خلاق تاریخ های شما را در pivot table و در خط زمان به صورت هجری شمسی نمایش می دهیم.

تاریخ شمسی هنگام ارسال به اکسل

ما در شیرپوینت فارسی راهکار خلاق، محتویات شما را هنگام صدور به اکسل شمسی می کنیم.

 

هنگامی که محتویات لیست شما به اکسل منتقل می شود ، شما یک ستون تاریخ ایرانی خواهید داشت که می توانید از آن در نرم افزار اکسل استفاده نمایید. لازم به توضیح است که شما نیاز ندارید نرم افزار اکسل خود را شمسی سازی کنید و این تبدیل تاریخ توسط شیرپوینت برای شما ایجاد خواهد شد.

 

 

 

 

 

ما هنگام صدور اطلاعات به اکسل فیلد تاریخ میلادی را همچنان برای شما نگه می داریم و یک فیلد جدید به عنوان تاریخ ایران به فیلد های شما در نرم افزار اکسل می افزاییم.

فقط شیرپوینت فارسی راهکار خلاق یک فیلد تاریخ هجری شمسی هنگام Export to Excel برای شما ایجاد می کند.

زبان فارسی در درخت تحلیل Decomposition Tree

درخت تحلیل یا Decomposition Tree​ یکی از ابزارهای هوش تجاری در شیرپوینت است.

با استفاده از درخت تحلیل در گزارشات ایجاد شده با PerformancePoint شما می توانید گزارشات آماری و تحلیلی جالبی با پیمایش یک درخت تحلیل در میان انبوه داده ها و اطلاعاتی که از پایگاه داده های مختلف و Cube آمده اند ایجاد کنید.

شیرپوینت فارسی راهکار خلاق تنها فارسی ساز شیرپوینت است که اطلاعات درخت تحلیل را برای زبان فارسی و تاریخ هجری شمسی درست نمایش می دهد

زبان فارسی و تاریخ هجری شمسی در مخزن گزارشات PowerPivot Gallery

مخزن گزارشات یا PowerPivot Gallery یکی از جذاب ترین امکانات هوش تجاری در شیرپوینت می باشد.

شیرپوینت فارسی راهکار خلاق تنها فارسی ساز شیرپوینت است که زبان فارسی و تاریخ هجری شمسی را در مخزن گزارشات یا همان PowerPivot Gallery پشتیبانی می کند.

همانگونه که در تصاویر مشخص است مخزن گزارشات در نماهای مختلف راست به چپ شده اند و فونت های زیبای فارسی از سمت سرورهای شیرپوینت برای کلاینت ارسال می شوند و تاریخ هجری شمسی نیز در مخزن گزارشات پشتیبانی شده است.

همکاران ما در شرکت راهکار خلاق زمان و انرژی زیادی را صرف نموده اند تا استفاده از مخزن گزارشات را برای شما کاربر محترم ساده و لذت بخش نمایند.

نظرات

این مورد «ستون های محاسباتی...

این مورد «ستون های محاسباتی با تاریخ شمسی». من روی سایت خودم تست کردم نشد. همون تاریخ میلادی را آورد. توابع خاصی را شما استفاده می کنید؟
Picture Placeholder: امیر حسین دانش افروز
  • امیر حسین دانش افروز
  زمان  1395/09/14 14:50